Úvod » Zpět do blogu

Webové stránky jsou vaše vizitka

30.08.2023 22:06
Webové stránky jsou vaše vizitka
Pravidelně od klientů slýchávám, že webové stránky nepotřebují nebo že webové stránky, které mají, jsou pro jejich podnikání dostačující. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že klienti, kteří zastávají podobné názory, dřív nebo později narazí, a následky mohou být mnohem horší, než v případě, kdy situace řeší včas. Jak rád říkám, že nevytvářím webovky, ale reprezentativní prostor pro představení vašich služeb nebo produktů. Webové stránky by měly být komfortním místem pro vaše klienty. Prostřednictvím tohoto článku bych vám chtěl tuto problematiku ještě více představit a třeba vám i vysvětlit, proč se do webu vyplatí investovat, i vyšší částky.

Obsah článku

6 výhod webových stránek

  1. Webové stránky představují soukromou prezentaci pro vaše produkty a služby.
  2. Lze na ně umístit veškeré důležité informace pro vaše klienty.
  3. Mohou sloužit jako prezentace vašich referencí a ukončených projektů.
  4. Díky poctivým webovým stránkám bude prezentace prostor vaší provozovny vypadat úchvatně.
  5. Váš web představuje reklamní plochu, která udržuje vaše pravidelné klienty v „provozní teplotě“ a dokáže přilákat i ty nové.
  6. Na váš web můžete umístit také eshop. Díky tomu máte skvělou prezentaci a online prodejnu na jednom místě.

Opravdu se provoz webu vyplatí?

O jednu sekci výše jsme si ukázali obecné příklady toho, proč se vyplatí webové stránky provozovat. V případě, že jsem vás neustále nepřesvědčil, tak nezoufejte. Vybrané výhody si ukážeme na konkrétních případech. Webové stránky pro restaurace:  Restaurační webové stránky mají širokou škálu využití. Mohou posloužit jako nosič pro otevírací dobu, fotogalerii dané restaurace, jídelní lístek a denní menu, kontakty, 3D prohlídku restaurace a rezervační systém. Podobných výhod bychom dokázali, lidově řečeno, napsat hromadu. Za zmínku však stojí zejména možnost 3D prohlídky. Nic nedokáže klienta oslovit více než skvěle prezentovaný podnik, který si může díky 3D prohlídce i sám prohlédnout. Webové stránky pro kadeřnictví:  Web pro kadeřnictví nese neméně výhod. V rámci tohoto odvětví bychom na web mohli umístit rezervační systém, ceník, přehled služeb, ukázku vaší práce a kontakty. Možností je samozřejmě spoustu a vždy záleží jen a jen na vás. V kadeřnictví mohou správně vytvořené webové stránky přinést větší systematičnost a značné zlehčení celého procesu.

Web je vaše investice

Web je důležité správně naplánovat, vytvořit, zabezpečit, optimalizovat, otestovat, upravit podle přání klienta a nakonec předat společně s video návodem pro jeho správu. To je pouze krátký výčet věcí, které svým klientům v rámci tvorby webových stránek poskytuji. Svoji digitální vizitku můžete svěřit samozřejmě sousedovi, který zvládne celý proces za poloviční cenu, a webové stránky si můžete vytvořit také zcela sami. Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto dvou cest, tak ani v jednom případě nebude výsledek takový, jaký byste si představovali. Samozřejmě nechci vás ani souseda podceňovat, ale i já osobně jsem musel pro tvorbu webových stránek spoustu věcí nastudovat a spoustu věcí se naučit. Web je zkrátka investice, která se vám však s odstupem času vrátí. Řekl jsem A, a tak musím říct B. Před tím než webové stránky někomu svěříte, tak si jeho předchozí práci samozřejmě dobře prostudujte, ať si můžete být jistí, že vaší investici svěřujete opravdu tomu pravému.

O webové stránky musíme pečovat

Stejně jako je důležité do webu investovat, je stejně důležité vytvořené webové stránky udržovat aktuální a optimalizované. Jen tak mohou správně plnit úkoly, pro které byly vytvořené. V případě, že si webové stránky necháváte vytvořit u mě, tak součástí předávacího protokolu je také video návod pro jeho správu, a webové stránky svým klientům také jednou za měsíc pravidelně kontroluji. V případě, že jste využili služeb jiného web designera, doporučuji se informovat, jak a v jakém rozsahu budou stránky udržovány aktuální. V případě, že vás článek nebo myšlenky v něm obsažené zaujaly a chtěli byste s webovými stránkami pomoci, neváhejte mě kontaktovat, rád vám pomohu.

Nabízené služby

Tvorba webových stránek
Tvorba e-shopů

Menu